Nowotarscy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczne Wakacje 2017” | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowotarscy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczne Wakacje 2017”

4 września 2017
Zdjęcie 1

W okresie wakacji funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzili ponad 4000 pojazdów, w tym 20 autobusów. Ujawnili 80 nietrzeźwych kierowców. Nałożyli 2414 mandatów. Sporządzono 164 wnioski do sądu o ukaranie oraz pouczono 715 kierujących. Policjanci zatrzymali 152 dowody rejestracyjne, w tym 84 zatrzymano za zły stan techniczny oraz zatrzymanych zostało 61 praw jazdy. Ujawniono 116 osób, które nie stosowały się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, byli to zarówno kierujący jak i ich pasażerowie. Wykroczeniem, które najczęściej popełniali kierujący, było przekraczanie dozwolonej prędkości.

Policjanci byli nie tylko na drogach - odwiedzali także wakacyjne kolonie, ośrodki wypoczynkowe, dyskoteki oraz spotykali się z dziećmi, które wypoczywały na terenie Nowego Targu i okolic.

Funkcjonariusze spotykali się z dziećmi i młodzieżą, by uświadamiać im zagrożenia i uczyć bezpiecznych zachowań.

Ponadto kontrolowano kąpieliska i akweny wodne, punkty gastronomiczne i placówki handlowe podające i sprzedające alkohol pod katem ujawniania osób podających lub sprzedających alkohol nieletnim oraz eliminowania spożywających alkohol w miejscach zabronionych.