Nie daj się oszukać metodą na policjanta! | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Nie daj się oszukać metodą na policjanta!

21 lutego 2019
Zdjęcie 1

W środę ( 20 lutego 2019 roku) do mieszkańców Nowego Targu rozdzwonili się oszuści podający się za policjantów – raz Naczelnika IV Wydziału Śledczego, Zastępcę Naczelnika lub funkcjonariusza I Komisariatu Policji. Fałszywy policjant podczas rozmowy informował o zatrzymaniu osób usiłujących dokonać kradzieży z konta bankowego rozmówcy. Następnie rozpytywał odnośnie środków zgromadzonych na rachunku bankowym i posiadanych w domu oszczędności. Oszust przekonywał, że dane osobowe złodziejom zostały przekazane przez pracownika banku. Poinformował również, że w najbliższym czasie ktoś przyjdzie do miejsca zamieszkania rozmówcy, aby wykonać dalsze czynności i zabezpieczyć pieniądze na koncie bankowym. Dodatkowo przekonywał, że nie mają się czego obawiać,  bo mieszkania są obserwowane przez policjantów.


PAMIĘTAJ !

  1. Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust!
  2. Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!
  3. Nigdy w takich sytuacjach i osobom nieznajomym nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku i nie przekazuj nikomu swoich danych, numerów PIN, loginów  i haseł!
  4. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem!
  5. Po takiej rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego na znany Ci numer, opowiedz o tym zdarzeniu i poinformuj policję!!!

 

mł.asp.Dorota Garbacz
Specjalista ds. informacyjno – prasowych
Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu