Kierował samochodem mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie | Informacje | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Kierował samochodem mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie

24 września 2018

Nowotarscy policjanci po pościgu zatrzymali 45-latka, który kierował samochodem mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i następnego dnia usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

W czwartek (20.09.2018r.) około godziny 17.00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o awanturującym się w miejscowości Ostrowsko mężczyźnie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że awanturnik groził kobiecie i  pijany chwilę wcześniej odjechał swoim samochodem osobowym marki Skoda w kierunku miejscowości Krościenko. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za kierującym. W okolicy miejscowości Dębno policjanci zauważyli skodę, której kierujący poruszał się z dużą prędkością.  Ponadto zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni stwarzając tym zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego, którzy w celu uniknięcia zderzenia musieli  gwałtownie hamować i zjeżdżać na pobocze. Kiedy mężczyzna zauważył jadący za nim radiowóz nie zastosował się do wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych i gwałtownie przyspieszył. Dopiero po jakimś czasie zjechał na pobocze i zatrzymał się. 45-letni mieszkaniec gminy Nowy Targ stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany następnego dnia usłyszał zarzuty nękania, kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania pojazdu do kontroli pomimo wydanego polecenia przez funkcjonariuszy za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.