II Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu | Wiadomości

Strona główna

II Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu

4 grudnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Aż 58 uczestników wzięło udział w tegorocznym, Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. Wśród grających znaleźli się też Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha i Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, którzy rozegrali partię na dużej plenerowej szachownicy, uzyskując wynik remisowy.

To już druga edycja turnieju, odbywającego się pod hasłem "Myślę, więc jestem", skupiającego różne pokolenia miłośników szachów, o różnym stopniu zaawansowania, doświadczenia i wtajemniczenia. Puchar Burmistrza w tym roku zdobył Bartosz Wijas. Dużą atrakcją turnieju była rozgrywka z mistrzem Vladislavem Łomonosem w ramach tzw. „symultany”. Mistrz bardzo wysoko ocenił umiejętności graczy, a po turnieju osobiście wręczył im nagrody.

Atrakcją i kulminacją turnieju była rozgrywka pomiędzy burmistrzem Grzegorzem Watychą a starostą Krzysztofem Faberem. Partia rozegrana na dużej, plenerowej szachownicy na scenie sali widowiskowej była obserwowana przez uczestników turnieju i po półgodzinnej grze zakończona została remisem.

Organizatorami Mikołajkowego Turnieju Szachowego był Urząd Miasta Nowy Targ, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Marek Borowicz wraz z Grupą Wolontariatu przy UTW.

 

Źródło: nowytarg24.tv
Zdjęcia:  Anna Szopińska.