II LO promuje BFF w najpiękniejszej bibliotece na świecie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

II LO promuje BFF w najpiękniejszej bibliotece na świecie

19 listopada 2021

Pod koniec października reprezentanci II LO w Nowym Targu prezentowali ideę Booktrailer Film Festival i prowadzili warsztaty w bibliotece Stacja Kultura w Rumi. Nowotarżanie pracowali wspólnie z uczniami z I Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Rumi.
Do realizacji wspólnego projektu zaprosiła młodych ludzi z Podhala i Kaszub Kinga Lanc z biblioteki   Stacja Kultura w Rumi. Zajęcia warsztatowe były częścią projektu realizowanego przez bibliotekę „Z kamerą wśród książek”. Uczestnicy warsztatów pracowali nad opowiadaniem Olgi Tokarczuk „Profesor Andrews w Warszawie”. Nowotarskie LO reprezentowały uczennice klasy III i: Kinga Galarowicz, Kinga Gąsienica – Kuchta, Dorota Walasik i uczennica klasy II d Daria  Wach. W tajniki pracy nad booktrailerami wprowadzała młodzież dr Anna Miśkowiec – nauczycielka języka polskiego w II LO i koordynator eliminacji ogólnopolskich BFF.
Stacja Kultura jest niezwykłą biblioteką. I nie tylko dlatego, że znajduje się w budynku dworca kolejowego. Słynie z różnorodności oferty kulturalno – dydaktycznej. To miejsce spotkań z przedstawicielami świata kultury, warsztatów, inicjatyw kulturalnych, festiwalu  Rumia Comic Con. Biblioteka ta została oficjalnie uznana za najpiękniejszą bibliotekę świata. W 2016 roku została laureatką prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie dla najlepiej zaprojektowanych wnętrz bibliotek Library Interior Design Awards w kategorii bibliotek jednoprzestrzennych, Single Space Design. Do finału konkursu dostała się jako jedyna biblioteka z Europy.