"Hilaritas" wygrywa ogólnopolski konkurs piosenki | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

"Hilaritas" wygrywa ogólnopolski konkurs piosenki

14 listopada 2011
Ogromny sukces dziewczęcego zespołu wokalnego z niewielkiej miejscowości w gminie Nowy Targ. "Hilaritas" z Waksmunda wygrał w sobotę IX Ogólnopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Krakowie.

Tydzień temu, prowadzony przez nauczycielkę muzyki Sylwię Bastę zespół, wziął udział w IX Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Spośród 64 podmiotów wykonawczych został wybrany do najlepszej dziesiątki, która otrzymała prawo udziału w finale ogólnopolskim. W sobotnim finale krajowym, który odbył się w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Krakowie Nowej Hucie, wzięło udział 28 uczestników. "Hilaritas", występujący w kategorii "zespoły", zajął pierwsze miejsce pokonując dziewięciu konkurentów z całej Polski.

Zespół wokalny "Hilaritas" istnieje od 2001 roku. Obecnie działa przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Waksmundzie. W jego zajęciach uczestniczy 40 uczniów. W swoim dorobku ma liczne sukcesy na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Repertuar zespołu to pieśni biesiadne, ludowe, góralskie, zagraniczne, religijne i patriotyczne.

Zdjęcia Renata Jagoda