Gala „Savoir-vivre w zdrowieniu” – pełne emocji artystyczne wydarzenie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Gala „Savoir-vivre w zdrowieniu” – pełne emocji artystyczne wydarzenie

11 maja 2022
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Kilkaset osób zgromadziła w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury gala pod hasłem „Savoir-vivre w zdrowieniu”. Było to społeczno-artystyczne wydarzenie zapowiadające bliski finał obliczonego na trzy lata projektu. Jego owocem jest Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego, działające przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym.
Sobotni wieczór zaaranżowany został na kształt paryskiej kawiarni, gdzie spotkali się Ci, którzy „powiedzieli TAK zdrowieniu”, czyli przyczynili się do tego, by mieszkańcy Nowotarszczyzny, którzy borykają się z różnego rodzaju kryzysami, czy psychicznymi dysfunkcjami, znaleźli w swoim miejscu bytowania pomoc skrojoną na miarę ich indywidualnych potrzeb. Byli to min. Dyrektor Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu Ewa Piątkowska, psychiatra i Z-ca Dyrektora ŚCZP Ewa Makieła, Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Marek Wierzba oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowegow Nowym Targu Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu.

Głównym punktem programu gali stał się spektakl „Wybieleni” – obmyślony i reżyserowany przez twórczynię Teatru Akceptacji i Zmiany Klubu Samopomocy POMO(C)ST– Oliwię Korczak. 
Goście w trakcie przerw mogli delektować się lampką wina i wykwintnym cateringiem w stylu francuskim. Na scenie wystąpiło także Studio Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej, pod kierunkiem Beaty Czajki-Rolińskiej, z akordeonowym akompaniamentem gościnnie występującego krakowianina Konrada Ligasa. Na koniec gali odbył się koncert wyjątkowego gościa z Warszawy: obdarzonej niezwykłym głosem i równie fascynującą osobowością Natalii Niemen – śpiewaczki grającej na altówce i harfie celtyckiej, autorki tekstów i muzyki, uczestniczki wielu muzycznych projektów, przy tym artystki sztuk plastycznych.  Natalia Niemen nie tylko śpiewała, ale także zwracała uwagę na problemy ludzi przechodzących kryzysy oraz kwestię osób wysoko wrażliwych, wykazując zrozumienie i akceptację, której tak potrzeba w trudnych sytuacjach życiowych.  

Tekst: Anna Szopińska / nowytarg24.tv