Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" z I Liceum Ogólnokształcącego im. S.Goszczyńskiego w Nowym Targu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" z I Liceum Ogólnokształcącego im. S.Goszczyńskiego w Nowym Targu

4 maja 2021

Artur Regiec, uczeń I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

W finale wzięło udział dwoje uczniów „Goszczyńskiego”. Byli to Aneta Zając i Artur Regiec z klasy 2Dg (realizującej język polski, historię i język angielski w zakresie rozszerzonym). Finałowy etap olimpijskich zmagań polegał na napisaniu pracy na jeden z pięciu tematów zaproponowanych przez organizatorów. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą znajomością historii (w tym również dużej ilości źródeł i opracowań dotyczących wybranego tematu) oraz umiejętnością przekazania swojej wiedzy w interesujący sposób.

Za swoją pracę Artur Regiec został nagrodzony tytułem finalisty olimpiady. Jest to równoznaczne ze zwolnieniem z matury z historii (i tym samym wynikiem 100% punktów z tego egzaminu). Tytuł ten daje również szerokie uprawnienia w rekrutacji na studia wyższe na najlepszych polskich uczelniach.

Obojgu uczniom gratulujemy udziału w finale olimpiady, a Arturowi dodatkowo wielkiego sukcesu w ostatnim etapie!

Opiekę naukową nad olimpijczykami sprawowała mgr Katarzyna Sikora.

 

Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Nowym Targu