Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 11 października br. lotnisko w Nowym Targu było tradycyjnie miejscem rozgrywania zawodów - Jesiennych Finałów Wojewódzkich w Przełajowych Biegach Sztafetowych. Przy niesprzyjającej aurze spowodowanej niską temperaturą, wiatrem i w końcu deszczem w zawodach wzięło udział ponad 1600 zawodników z całego województwa - jest to od wielu lat największa impreza biegowa na terenie Podhala.

Sporymi sukcesami zakończył się start w zawodach przedstawicieli powiatu nowotarskiego. W biegu sztafetowym dziewcząt ur. 2004 i młodsi dystans 10x800m reprezentacja ze Szkoły Podstawowej z Cichego nr 1 zajęła bardzo wysoką trzecią lokatą wśród 26 startujących sztafet. Szkoła Podstawowa nr 1 ze Szczawnicy uplasowała się na 9 pozycji.

W Gimnazjadzie - bieg sztafetowy- dziewcząt ur. 2001 i młodsi dystans 10x1000m, szóste miejsce zajęły dziewczęta z Gimnazjum nr 2 z Cichego, których opiekunem jest Tomasz Turski. Natomiast w kategorii chłopców (bieg 10x1500m) cenny brązowy medal zdobyli gimnazjaliści z Raby Wyżnej - opiekun Michał Talaga, a tuż za podium znaleźli się reprezentanci Maniów z opiekunem Zbigniewem Jaworskim.

W Licealiadzie - biegu sztafetowym dziewcząt ur. 1997 i młodsi dystans 10x1000m najwyżej bo na czwartym miejscu uplasowały się uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Nowym Targu (Gimpel) z opiekunami Ewą Kolasą i Piotrem Jabłońskim, a na 7 pozycji zakończyły bieg uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego z Rabki Zdrój z opiekunem Wiesławem Peruckim. W kategorii chłopców najwyższe bo 9 miejsce zajęli chłopcy z I LO z Rabki Zdroju.