Euroregion z lotu ptaka | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Euroregion z lotu ptaka

30 grudnia 2021

Od dzisiaj obok budynku Starostwa Powiatowego można zobaczyć wystawę "Euroregion z lotu ptaka". Symbolicznego otwarcia wystawy dokonali - Krzysztof Faber Starosta Nowotarski, Bogusław Waksmundzki - Wicestarosta, Karol Skrzypiec - Urzędujący Członek Zarządu Powiatu oraz Michał Stawarski - Dyrektor Biura Związku Euroregion Tatry.

Wystawa, która przez ostatni tydzień była prezentowana w siedzibie Teatru Lalek Rabcio w Rabce Zdrój jest owocem realizacji mikroprojektu pt.: "Euroregion z lotu ptaka" dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Mikroprojekt przez ostatni rok był realizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Partnerem słowackim jest Obec Podbiel.

W ramach mikroprojektu został nagrany film "Euroregion  Tatry z lotu ptaka", który jest dostępny pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=MlvqgaaVCfQ&t=58s oraz został wydany album.

Album można otrzymać bezpłatnie w siedzibie Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu przy ul. Jana Kazimierza 20 w Nowym Targu.