Dzień Odblasków 2017 w Mikołajki | Wiadomości

Strona główna

Dzień Odblasków 2017 w Mikołajki

7 grudnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Nowotarscy policjanci również włączyli się ogólnopolską akcję zorganizowaną przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji pod nazwą Dzień Odblasków 2017, który został zorganizowany w dniu 6 grudnia.

Celem „Dnia Odblasków” jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg. Elementem akcji jest również ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który zostanie oficjalnie ogłoszony 6 grudnia br.

Akcja ta prowadzona jest przez cały dzień, a w szczególności w godzinach popołudniowo – wieczornych, gdzie funkcjonariusze ruchu drogowego rozdawali elementy odblaskowe pouczając pieszych o zasadności ich używania.

Elementem akcji jest również ogólnopolski konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który oficjalnie został ogłoszony 6 grudnia 2017 roku. Więcej informacji na temat konkursu w artykule: www.nowotarski.pl/aktualnosci/konkurs.

 

Tekst i zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.