Drużyna Romera zwycięża w VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Drużyna Romera zwycięża w VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra

15 września 2023
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

12 września 2023 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie odbyła się uroczysta gala finałowa VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego Patria Nostra w Regionie Południowym.

Podczas uroczystości ogłoszono i nagrodzono laureatów konkursu w którym wzięło udział ponad 100 drużyn z województw: małopolskiego, podkarpackiego, opolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W ramach konkursu uczestnicy przygotowywali film lub animację na temat historii Polski i regionu.

Nad poprawnością merytoryczną, jakością prezentowanych prac konkursowych, prawdą i rzetelnością historyczną, czuwała Rada Programowa, której przewodniczył profesor Jan Żaryn.

Liceum Romera reprezentowała drużyna w składzie Natalii Bachorczyk , Roberta Kurpiela i Grzegorza Świder, i zajęła pierwsze miejsce, za realizację film pt.: „Tajne nauczanie i rewizje w pałacu Głowińskich”. Jako główną nagrodę otrzymała szable. Jest to kolejna już druga szabla zdobyta w tym konkursie przez uczniów Liceum Romera.

Nagrodzoną pracę konkursową wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=Eh-w3xrUMj4

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom i ich opiekunowi dr Annie Morawskiej, życząc dalszych sukcesów.