Automatyczne Wypożyczanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej | Wiadomości

Strona główna

Automatyczne Wypożyczanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

8 stycznia 2018
Zdjęcie 1

Wraz z Nowym Rokiem Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu również zmienia się na lepsze, aby Czytelnicy mogli jeszcze łatwiej i szybciej korzystać z posiadanych przez bibliotekę zbiorów. W tym celu w Wypożyczalni dla Dorosłych od 15 stycznia 2018 r. zostanie wprowadzony Automatyczny System Wypożyczania.

Każdy Czytelnik bezpłatnie otrzyma kartę biblioteczną wraz z jego indywidualnym numerem Czytelnika. Karta ta (legitymacja) pozwala na zidentyfikowanie w Bazie Czytelników, co sprawia iż wyszukanie Czytelnika i odnotowanie jego wypożyczeń lub zwrotów przebiega bardzo szybko. 

System Automatycznego Wypożyczania pozwala także na sprawdzenie dostępności książek, które interesują czytelnika w Katalogu On-line oraz daje możliwość rezerwacji pozycji dostępnych jak i również zamawiania pozycji chwilowo niedostępnych. Ponadto System ten przypomina o terminie zwrotu wypożyczonych książek poprzez wysłanie e-maila na kilka dni przed upływem terminu na, który dana pozycja została wypożyczona. Czytelnicy będą mieli również możliwość przedłużenia terminu wypożyczenia drogą mailową, telefoniczną lub osobiście.

Wszystkie informacje dotyczące zasad korzystania ze zbiorów biblioteki znajdują się w Regulaminie który jest dostępny na stronie internetowej w zakładce DLA CZYTELNIKÓW.

- Dodatkowo przez najbliższe dwa miesiące tj. styczeń i luty możesz oddać książki, które wypożyczyłeś i o których zapomniałeś bez żadnych konsekwencji. Jeśli masz u siebie książki z Naszej Biblioteki, które zostały przez ciebie przetrzymane i ich termin zwrotu już dawno minął, bardzo prosimy o ich zwrot. Może ktoś czeka na książkę, która jest u Ciebie – dodają bibliotekarze.

 

Tekst i zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu.