Akcja krwiodawstwa w Goszczyńskim | Wiadomości

Strona główna

Akcja krwiodawstwa w Goszczyńskim

15 marca 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Wraz z nadchodzącą wiosną do I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego zawitała Akcja Krwiodawstwa. Młodzież przeprowadziła w szkole kampanię zachęcającą do oddawania krwi. Plakaty z napisami: Oddaje Krew!!! Kropla Życia!!! Nie Bądź żyła- oddaj krew!!! itp. i kolor czerwony zwracały uwagę na potrzebę przekazywania tego cennego daru potrzebującym.

Kolejnym wydarzeniem był wykład na temat: ,,Podziel się krwią i szpikiem”, prowadzony przez Panią Beatę Stryjakiewicz – z RCKiK Kraków i Pana Mateusza Kapołkę - z Klubu Honorowych Dawców Krwi i sympatyków przy IPA Polska Region Nowy Targ. W interesujący sposób poprowadzili prelekcję w której udzielili informacji o warunkach jakie powinien spełnić każdy krwiodawca, odpowiedzieli także na pytania uczniów dotyczące zagrożeń po zabiegach.

Finałem całej kampanii było oddawanie krwi przez licealistów przeprowadzone w sposób wzorowy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – Oddział Terenowy Nowy Targ. Do oddania Krwi zarejestrowało się 58 osób z czego oddało ją 46!!!

Serdecznie podziękowania należą się tym wszystkim, którzy wzięli udział w akcji oddawania krwi!


Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.