Powiat Nowotarski zrealizuje kolejną edycję projektu integracyjnego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Powiat Nowotarski zrealizuje kolejną edycję projektu integracyjnego

18 maja 2015
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W miesiącach od czerwca do października 2015 roku Powiat Nowotarski po raz kolejny zorganizuje szereg wydarzeń sportowych i kulturalnych skierowanych do osób niepełnosprawnych z terenu subregionu podhalańskiego. Umowę na realizację projektu pn. „Integracja w powiecie nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych – edycja II” podpisali w dniu 29 kwietnia br. przedstawiciele Powiatu Nowotarskiego Starosta Krzysztof Faber i Wicestarosta Władysław Tylka oraz Wicemarszałkowie Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys i Wojciech Kozak. Przedsięwzięcie podobnie jak w roku ubiegłym, zrealizowane zostanie przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, które przekaże na ten cel 45,5 tys. zł. Całkowita wartość projektu to 65 tys. zł.

Pierwszym wydarzeniem współorganizowanym przez Powiat w ramach projektu będzie przypadająca na czerwiec XIII Spartakiada Integracyjna dla Dzieci i Młodzieży pod patronatem Mistrza Olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego w Rabce-Zdroju, która obejmuje dwutygodniowe, indywidualne i drużynowe rozgrywki w halach sportowych, na pływalni, boiskach i stadionie miejscowego klubu sportowego. Kolejno na przełomie czerwca i lipca na terenie Rabki-Zdroju zorganizowane zostaną warsztaty przygotowania scenografii i warsztaty teatralne zakończone spektaklem integracyjnym inspirowanym twórczością Antoniny Zachary-Wnękowej, a także warsztaty malarstwa na szkle i rękodzieła oraz plener malarski.

Partnerami Powiatu Nowotarskiego zaangażowanymi w promocję i realizację projektu są: Komitet Organizacyjny XII Spartakiady w Rabce-Zdroju, Teatr Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju, Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju oraz Powiat Tatrzański i Gmina Zawoja.

„Bardzo się cieszę, że opracowana przez Powiat koncepcja organizacji wydarzeń integrujących osoby niepełnosprawne ze środowiskiem lokalnym po raz kolejny znalazła poparcie u władz Województwa Małopolskiego. Dzięki temu możemy kontynuować ważny projekt, który w roku ubiegłym zgromadził blisko 1,5 tys. uczestników z placówek działających na rzecz niepełnosprawnych na terenie subregionu. Liczę, że i tegoroczna edycja będzie doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności i talentów osób z niepełnosprawnościami, przyczyniając się do zmniejszenia wykluczenia społecznego” –powiedział starosta Krzysztof Faber otwierając realizację drugiej edycji projektu.