Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach narciarskich

Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniu 27 stycznia 2015r. w Obidowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotarskiego w biegach narciarskich szkół podstawowych i gimnazjów. Warunki były wymarzone - dużo śniegu, lekki mróz i wspaniale przygotowane trasy. Na trasie zjawiło się ponad dwustu uczniów z terenu całego powiatu. Dzieci walczyły o prawo startu w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 29 stycznia w Zakopanem.

Dekoracji zawodników dokonali Władysław Tylka - Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, Marcin Kolasa - Wicewójt Gminy Nowy Targ, Zofia Faron - Sołtys Obidowej oraz Tomasz Turski - Radny Rady Powiatu Nowotarskiego.

Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Urząd Gminy w Nowym Targu. W przygotowanie tras i pomoc w organizacji zawodów zaangażowała się ponadto Pani Zofia Faron.

Wśród gimnazjalistów najlepiej w punktacji szkół wypadła Klikuszowa III, która zgromadziła 116 pkt. Wyprzedziła PG SPSK Stare Bystre (82) i ZSP i G II z Cichego (54). Tuż za podium uplasowała się nowotarska „jedynka” – 37 pkt. Rywalizację szkół podstawowych również wygrała szkoła z Klikuszowej (92 pkt) przed Kluszkowcami (54) i Chochołowem (53). Nowotarska „piątka” zajęła szóste miejsce (39 pkt.).

Tekst i zdjęcia: PCK w Nowym Targu.